SES 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos ir guvis 1,5 miljardus l


 

PRESES RELĪZE

 

SES 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos ir guvis 1,5 miljardus lielus ieņēmumus, kas veido 6,1% pieaugumu, salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā.

 

SES S.A. (NYSE Euronext Parīzes un Luksemburgas Akciju birža: SESG), orbitālo satelītu operators sniedz atskaiti par pēdējiem deviņiem mēnešiem un pēdējo ceturksni līdz 2015. gada 30. septembrim.  

 

Kopējais ar SES flotes palīdzību pārraidītais kanālu skaits ir pieaudzis par 10,9% jeb līdz 7 115 kanāliem. Augstas izšķirtspējas (HD) TV kanālu skaits ir pieaudzis par 18,6% līdz 2 177 kanāliem (veidojot 30,6% no kopējā TV kanālu skaita) un tieši šī nozare ir vislielākais kopējās izaugsmes veicinātājs. SES globālā flote pārraida vairāk nekā 25% no visiem, ar satelītu pārraidītiem kanāliem – veidojot vislielāko tirgus daļu starp visiem satelītu operatoriem.

 

Grupas ienākumi 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos ir sasnieguši 1 492.6 miljonu EUR robežu, veidojot 6,1% pieaugumu, salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā.

Atskaitē norādītais EBITDA ir pieaudzis par 5,4% līdz 1 106,5 miljoniem EUR (samazinājums 3.6% pie konstanta FX).

 

Ekspluatācijas izdevumi sasnieguši 386,1 miljonus EUR, uzrādot pieaugumu par 8,2%.

EBITDA daļa sasniegusi 74,1% robežu (šajā pašā periodā 2014. gadā: 74,6%).

Peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi par 3,7% līdz 473,5 miljoniem EUR, kam pamatā ir neto finansēšanas izmaksu samazinājums par 20,8 miljoniem EUR (16,8%) līdz 103,7 miljoniem EUR.

Grupas peļņa 2015. gada 3. ceturksnī sasniedza 493,5 miljonus EUR, uzrādot 5,5% pieaugumu, salīdzinājumā ar šo pašu periodu iepriekšējā gadā.

 

Grupas EBITDA perioda pieaugums par 3,0% sasniedzot 366,5 miljonus EUR.

 

EBITDA daļa saglabājas 74,3% apmērā (2014. gada 3. ceturksnī: 76,1%), kas atbilst iepriekšējo ceturkšņu tendencēm, kā arī ar 2014. fiskālā gada EBITDA daļu 74,4% apmērā.

 

Peļņa no pamatdarbības trešajā ceturksnī sasniedza 216,5 miljonus EUR (2014. gada 3. ceturksnī:

219 miljoni EUR).

 

Karīms Maiklis Sabahs, uzņēmuma prezidents un izpilddirektors:

"SES turpina produktīvu darbību arī 2015. gada 3. ceturksnī. SES ir pirmais operators komerciālu Ultra HD ieviešanā, galvenos panākumus sasniedzot, pateicoties pirmajam Eiropā komerciālajam Ultra HD kanālam - pearl.tv - kā arī slēdzot papildus līgumus Eiropā un Ziemeļamerikā ar Sky Deutschland, NASA TV, Fashion One, High 4K un TERN".

 

SES joprojām ir vadošais UHD kanālu attīstītājs un 2015. gada septembrī veiksmīgi izpildīja divas UHD pārraides ar High Dynamic Range (HDR) tehnoloģiju. Šīs pārraides tika veiktas sadarbībā ar LG Electronics un Dolby Laboratories, demonstrējot divas tehnoloģijas HDR un Wide Colour Gamut, kas nākotnē pilnveidos UHD skatīšanās pieredzi. Tās uzlabo attēla kontrastu un nodrošina pārraidītajam saturam plašāku krāsu paleti. Izstrādāta inovatīva jauna tehnoloģija SAT>IP, lai apkalpotu pieaugušo lietotāju pieprasījumu pēc plašākas televīzijas skatīšanās pieredzes ar iespēju saņemt satelīta pārraidīto video dažādās tīmekļa protokola (IP) ierīcēs.

O3b Networks, kurā SES pieder 45% daļu, 2015. gadā noslēdza pirmo pilnu darbības gadu un uzņēmums turpina attīstīties. O3b Networks ir kļuvis par visātrāk augošo uzņēmumu satelīttehnoloģiju vēsturē ar vairāk nekā 40 klientiem 31 valstī un tas izmanto 'fibre in the sky' savienojamību, kuru nodrošina uzņēmuma ievērojamā kapacitāte un zema latentuma vidējas zemes orbītas (MEO) satelītu sistēma.

 

O3b atbalsta mobilo tīklu operatorus, nodrošinot 3G un 4G/LTE pakalpojumus lauku rajonu iedzīvotājiem,  interneta pakalpojumu sniedzējus, palīdzot tiem nodrošināt platjoslas interneta pakalpojumus ģeogrāfiski attālu salu arhipelāgiem un kruīzu kuģiem, naftas un gāzes ieguves uzņēmumiem, samazinot to darbības izmaksas un uzlabojot apkalpes darbinieku sadzīves apstākļus, kā arī valsts iestādēm sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšanā un stratēģisko mērķu īstenošanā.

 

Laika posmā no 2015. gada beigām līdz 2017. gada beigām SES plāno palaist septiņus jaunus satelītus palielinot pieejamo kapacitāti par 12%.

 

Karims Maikls Sabahs, uzņēmuma prezidents un izpilddirektors:

"SES-9 un SES-10 sniegs ievērojamu kapacitātes pieaugumu, lai apkalpotu lielo pieprasījumu pēc video satura pakalpojumiem starptautiskajos tirgos. Vienlaikus mēs globalizējam SES pakalpojumu iespējas kopsolī ar infrastruktūru, lai nodrošinātu papildus pievienoto vērtību vispasaules satelītu risinājumiem. SES-12, SES-14 un SES-15 optimāli apkalpos dažādu jaunās paaudzes datu un mobilitātes risinājumus, apvienojot plašu reģionu sasniedzamību ar jaudīgu globālu satelītu platformu. HTS jaunā izcenojumu politika sniedz SES jaunas pakalpojumu pielietojuma un izaugsmes iespējas. Šobrīd jau ir noslēgti vairāki jauni ar šo saistīti līgumi. SES-16/GovSat programma ir pirmais SES satelīts, kas paredzēts īpaši valdību klientiem un tas vēl vairāk paplašinās mūsu klientu loku, tai pat laikā nezaudējot ilgtermiņa skatījumu uz SES risinājumiem valsts iestādēm. Uzņēmējdarbībai turpinot attīstīties, vienlaikus pieaugs arī SES veiksmīgas darbības iespējas, pateicoties tā daudzveidīgai un savstarpēji papildinošaii GEO/MEO risinājumu bāzei".

 

Par SES

SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) ir pasaulē vadošais satelītu operators ar vairāk nekā 50 ģeostacionāriem satelītiem. Uzņēmums sniedz satelīta komunikāciju pakalpojumus raidsabiedrībām, satura un interneta pakalpojumu sniedzējiem, mobilo un fiksēto tīklu operatoriem, kā arī komerciālajām un valsts organizācijām visā pasaulē.

SES apzīmē ilgstošas biznesa attiecības, augstas kvalitātes pakalpojumus un izcilību pārraides industrijā. Reģionālās SES komandas darbojas visā pasaulē, nodrošinot klientiem viņu īpašo prasību izpildi attiecībā uz satelītu pārraides joslas platumu un pakalpojumu kvalitāti.

SES piedalās arī O3b tīklu - nākamās paaudzes satelītu tīklu attīstībā, kur šķiedras kabeļu ātrums tiek apvienots ar satelītu piedāvāto sasniedzamību.

Papildu informācijai

Markus Payer

Korporatīvās komunikācijas

Tālr. +352 710 725 500

Markus.Payer@ses.com

Markus.Payer@ses.com

Sekojiet mums:

Twitter:

https://twitter.com/SES_Satellites

Facebook:

https://www.facebook.com/SES.YourSatelliteCompany

YouTube:

http://www.youtube.com/SESVideoChannel

Blog:

http://en.ses.com/4243715/blog

  

 

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts iestādi obligāta
Copyright © LTA2002
LTA, Akadēmijas laukums 1 - 702, LV - 1050, Tālr. +371 67226962, Fakss: +371 67227879, E-pasts: info@telecom.lv