Parakstīts Labas prakses kodekss


Asociācija: Parakstītais Labas prakses kodekss norāda uz operatoru labo gribu darboties iedzīvotāju interesēs

Latvijas telekomunikāciju asociācija (LTA) atzinīgi novērtē un apsveic mobilo sakaru operatorus “Bite Latvija” ”, “LMT” un “Tele2, kas kopā ar Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociāciju (LPIAA), Latvijas Elektronisko komunikāciju asociāciju (LEKA) un LTA parakstījuši “Labas prakses kodeksu Par komerciālu paziņojumu sūtīšanas komercpraksi, izmantojot telemārketingu”.

Mobilo sakaru operatori “Bite Latvija”, “LMT” un “Tele2” šī gada 24.augustā parakstījuši Labas prakses kodeksu, apliecinot atbalstu godprātīgai telemārketinga praksei un, paužot gatavību, darboties ar vispār pieņemtiem komercdarbības principiem, lai stiprinātu komerciālo paziņojumu saņēmēju tiesības un neradītu šaubas par komersanta darbības godprātīgumu. Kodeksa sagatavošanu pirms vairākiem mēnešiem iniciēja LTA kopā ar patērētāju tiesību aizstāvības pārstāvjiem.

“Mēs atzinīgi novērtējam operatoru sperto soli. Labas prakses kodeksa ievērošana nodrošinās to, ka citu mobilo sakaru operatoru klienti turpmāk bez iepriekšējas nepārprotamas piekrišanas netiks traucēti ar dažādiem operatoru pakalpojumu un preču piedāvājumiem un zvaniem, kas brīžiem tiek veikti arī vēlās vakara stundās un brīvdienās. Šis ir nozīmīgs solis nozarē, kas parāda - mobilo sakaru operatori izrāda gatavību sadarboties ar patērētāju aizsardzības organizācijām, lai respektētu klientu privātuma intereses,” uzsver LTA prezidents Pēteris Šmidre.

Aicinām kodeksam pievienoties ikvienu elektronisko sakaru komersantu, kas sniedz pakalpojumus Latvijas Republikā.

LTA aicina kodeksu parakstījušos operatorus sākt to ievērot nekavējoties, uzsverot, ka klienti to pamanīs un atzinīgi novērtēs.

 

Kodeksa teksts un apliecinājums par pievienošanos kodeksam pielikumā

Jānis Lelis

Latvijas telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors 

 

 

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Valsts iestādi obligāta
Copyright © LTA2002
LTA, Akadēmijas laukums 1 - 702, LV - 1050, Tālr. +371 67226962, Fakss: +371 67227879, E-pasts: info@telecom.lv